Polski Kongres Przedsiębiorczości na UWM

Polski Kongres Przedsiębiorczości, określany jako największe wydarzenie gospodarcze w kraju, w tym roku odbywa się na UWM.

Impreza odbędzie się w Centrum Konferencyjnym w dniach 24-25 października. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Polska Agencja Przedsiębiorczości, a współorganizatorem Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i Europejski Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości.

W czwartek o godzinie 9.00 odbędzie się sesja inaugurująca, której jednym z prelegentów będzie prof. Jerzy Jaroszewski, prorektor ds. nauki, który weźmie udział także w piątkowej sesji o godzinie 11 — „Nauka dla Biznesu czy Biznes dla Nauki?”. Natomiast w panelu dyskusyjnym w czwartek o 12:45, dotyczącym roli szkolnictwa wyższego, będzie uczestniczył prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów.

Szczegółowy program na: http://polskikongres.pl/program/

Program VII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości obejmuje prawie 30 paneli dyskusyjnych dotyczących najistotniejszych kwestii polskiej oraz europejskiej gospodarki. Zagadnienia obejmują takie tematy, jak innowacyjność, rozwój samorządów regionalnych oraz lokalnych, nowoczesne usługi dla biznesu, ekspansję zagraniczną, szkolnictwo wyższe, energetykę, medycynę czy przemysł 4.0.

Podczas kongresu zapowiedziano spotkania B2B, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania relacji z przedstawicielami Francji, Litwy, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Czech czy Słowacji, którzy zadeklarowali swój udział w wydarzeniu.

Swój udział w kongresie zapowiedzieli m.in. Jurgen Tiedje – przedstawiciel Komisji Europejskiej ds. badań i innowacyjności, Anna Modzelewska z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Unii Europejskiej, dr Marek Prawda – dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju, Józefa Szczurek‑Żelazko – sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Władysław Kosiniak‑Kamysz – minister pracy i polityki społecznej w latach 2011‑2015, dr Wojciech Wardacki – prezes zarządu Grupy Azoty SA, Iwona Szmitkowska – prezes zarządu Work Service czy Dorota Dąbrowska‑Witerscheid – dyrektor zarządzająca Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. W wydarzeniu weźmie udział także wiele osób decyzyjnych z sektora MŚP, rektorzy najważniejszych polskich uczeni, jak również przedstawiciele administracji samorządowej z całej Polski.