Młodzieżowe Forum Rozwoju zapoznało się z UWM

Spotkanie ucziów z prorektorem Jerzym Przyborowskim
Przed nimi jeden z najtrudniejszych wyborów w życiu – jakie studia wybrać? Nie chcą zdać się na los, tylko lepiej poznać rodzimą uczelnię. Mowa o młodych olsztyniakach zrzeszonych w Młodzieżowym Forum Rozwoju.

Profesor Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów spotkał się z uczniami 19 marca w dawnej sali posiedzeń Senatu UWM w Rektoracie.

- Ci młodzi ludzie, pełni pomysłów, kreatywni i chętni do różnego typu działań sami wyszli z inicjatywą zorganizowania takiego spotkania. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że już wkrótce zasilą szeregi studentów naszego Uniwersytetu – podkreśla prof. Jerzy Przyborowski.

Jakub Stolarski, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie w przyszłości chciałby studiować mechatronikę lub energetykę na UWM.

<p>- Zorganizowaliśmy to spotkanie, ponieważ chcieliśmy się dowiedzieć kilku rzeczy na temat Uniwersytetu, poznać jego strukturę, działanie, jakie mamy możliwości kształcenia, ile kierunków do wyboru itp. – wyjaśnia Jakub.

Jego kolega ze szkoły- Bartosz Prusik – bardzo interesuje się mechatroniką, ale jak sam podkreśla, ma też ciągoty humanistyczne, więc jeszcze nie wie do końca, jaką przyszłą ścieżkę edukacji wybrać.

- Uczymy się w Olsztynie, mieszkamy w Olsztynie, tutaj się urodziliśmy, więc warto sprawdzić ofertę naszej rodzimej uczelni. Stoimy przed trudnym wyborem i wcale nie musimy wyjeżdżać z miasta, bo tutaj też mamy wiele świetnych kierunków – mówi Bartosz. - Dodatkowo interesuje mnie studenckie życie i o nim chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej, o tych dodatkowych aktywnościach, takich jak członkostwo w kołach naukowych, agendach, działanie w samorządzie studenckim czy praca w Radiu UWM.FM – dodaje Bartosz.

Podczas spotkania młodzież obejrzała film promujący Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, a także wysłuchała krótkiej prezentacji prorektora Jerzego Przyborowskiego, który zachęcał do studiowania na UWM. Uczniowie zapoznali się m.in. z 74 kierunkami kształcenia, które uczelnia ma w ofercie. Prorektor zaprosił gości na Dzień Otwartych Drzwi UWM. Uczniów interesowało m.in. to czy w procesie kształcenia wykorzystywane są specjalistyczne laboratoria. Dużo pytań dotyczyło tegorocznej Kortowiady, odpowiedzi udzielił Krystian Filipek, przewodniczący RUSS. Po spotkaniu młodzież zwiedzała laboratoria, m.in. pracownię biotechnologii roślin na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa.

syla