Dyplomy na medycynie weterynaryjnej

studenci
W październiku 2013 r. zaczynało ich 192. Do dyplomu dotarło 108 osób. Po drodze rocznik zasiliło 29 osób. 14 czerwca dyplomy lekarzy weterynarii otrzymało 137 absolwentów, w tym 108 kobiet.

Na 137 absolwentów ocenę bardzo dobrą uzyskało - 6 osób. Są to: Katarzyna Żelechowska - średnia 4,54, Dorota Pietruszka - 4,46, Kinga Kołakowska - 4,46, Joanna Marczak - 4,36, Monika Rozen - 4,32 i Ewa Kluk - 4,31.

Tegoroczni absolwenci weterynarii nie tylko dobrze się uczyli, ale aktywnie uczestniczyli w międzynarodowych programach dydaktycznych, w tym w programie edukacyjnym ERASMUS plus. Z tej możliwości studiowania skorzystało aż 20 absolwentów odbywając część zajęć na wydziałach medycyny weterynaryjnej w Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Turcji, Bułgarii, Słowenii i we Włoszech. Trzy osoby wyjeżdżały z programu Mostar.

- Wielu z was poświęcało swój czas angażując się w różne sfery działalności na wydziale i w uczelni. Dziękuję Annie Vetter - starościnie roku i Aleksandrze Misztal - vice starościnie roku. W pracy społecznej wyróżnili się również Martyna Kaluga, Ewa Marszałek, Przemysław Idźkowski, Mateusz Mazurek i Adam Raw - chwalił zasłużonych prof. Bogdan Lewczuk, dziekan WMW.

- Za waszymi dyplomami kryje się ogromna praca i wyrzeczenia. My, pracownicy naukowo-dydaktyczni staraliśmy się, abyście otrzymali jak największą dawkę wiedzy i umiejętności praktycznych. Wkraczacie do społeczności lekarzy weterynarii i powinniście mieć świadomość ogromnej odpowiedzialności, która spoczywa na Waszych barkach, odpowiedzialności za swój osobisty sukces zawodowy, za ocenę jakości nauczania na naszym Wydziale oraz za opinię o lekarzach weterynarii w społeczeństwie. Musicie pamiętać, że zawód lekarza weterynarii wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością, bowiem stoi on na straży zdrowia zwierząt oraz zdrowia publicznego.

Pragnę zwrócić Waszą szczególną uwagę na konieczność przestrzegania norm współżycia społecznego, przestrzegania zasad uczciwej konkurencji oraz kierowania się przede wszystkim dobrem naszych pacjentów. Zachęcam Was do aktywnego działania w samorządzie lekarskim - apelował dziekan Lewczuk.

Pragnę również zwrócić Waszą uwagę na konieczność nieustannego uzupełniania wiedzy i doskonalenia umiejętności, bez których nie ma postępu w rozwoju kariery zawodowej. Drzwi Wydziału i Uniwersytetu będą dla Was zawsze otwarte. Zachęcam do utrzymywania ścisłych kontaktów zarówno z koleżankami i kolegami z roku, jak i z wydziałem. Zachęcam do organizowania cyklicznych spotkań - inspirował dziekan.

W tym roku uroczystość rozdania dyplomów zaszczycili goście  z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Giessen, m.in. prof. dr hc. Martin Kramer, dziekan, prezes Niemieckiego Towarzystwa Weterynaryjnego i prof. Bernd Hoffman, doktor h.c. UWM. Pojawili się także przedstawiciele inspektoratów weterynaryjnych, samorządu zawodowego lekarzy weterynarii z naszego i ościennych województw. Wielu z nich to absolwenci kortowskiej weterynarii. Na rozdaniu dyplomów obecnych było także wielu przedstawicieli firm współpracujących z wydziałem, które sponsorowały uroczystość, nagrody dla najlepszych absolwentów oraz popołudniowy Piknik Weterynaryjny. Były to firmy: Agri-Plus, Zoetis, Medivet, Animal Pharma, Eurowet, Kanwet, Biopoint, Trójmiejska Klinika Weterynaryjna oraz Livisto.

Po południu na placu przed budynkiem wydziału odbył się tradycyjny Piknik Weterynaryjny. To druga - nieformalna i też bardzo ważna część dyplomatorium.

lek, Fot. Jacek Sztorc