Bezpłatne szkolenia - fotografia cyfrowa

Serdecznie zapraszamy studentów studiów dziennych pierwszego i drugiego stopnia do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Nowoczesna fotografia cyfrowa i obróbka obrazu”.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UWM w Olsztynie" finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013.

Program szkolenia:

- Aparaty cyfrowe, obiektywy, tablety- dobór, kalibracja (m.in. dobór sprzętu do warunków, tryb zapisu plików JPEG lub RAW, konfigurowanie przestrzeni barw, histogram, balans bieli)

- Camera RAW (m.in. wywoływanie zdjęć zapisanych w RAW-ach w Camera Raw, korekcja obrazu, odzyskiwanie elementów z cieni)

- Photoshop (m.in. zapoznanie się z podstawowymi narzędziami, usuwanie kurzu, szumu, korekcje barwne, tworzenie masek warstw, łączenie zdjęć w celu stworzenia panoramy)

- Fotografia plenerowa, krajobrazowa (m.in. zapoznanie się z budową i funkcjami statywów, fotografia architektury oraz fotografia dokumentacyjna, wykonywanie serii zdjęć o różnej ekspozycji w celu utworzenia obrazu o dużej rozpiętości)

- Makrofotografia (m.in. specjalistyczne oprzyrządowanie, oświetlenie obiektów, wykonanie serii zdjęć w celu utworzenia obrazów o dużej głębi ostrości).

Uczestnikom zostanie zapewniony sprzęt fotograficzny oraz materiały szkoleniowe.

Szkolenie zostanie zorganizowane w 4 edycjach. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń

Limit miejsc: 6 osób na każdą z 4 edycji (łącznie 24 osoby).

Termin szkolenia: do ustalenia z uczestnikami

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 czerwca 2014r.

Formularz zgłoszeniowy

Pytania: Bożena Bączek: bozena.baczek@uwm.edu.pl, tel.: 089- 524-51-86

w kategorii