AKP Skorpena przygotowuje się do jubileuszu 50-lecia

Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena w październiku obchodzić będzie 50-lecie działalności. Obchody przygotuje nowy zarząd, wyłoniony 11 lipca na Walnym Zgromadzeniu. Prezesem Skorpeny została Kamila Dobrońska.

Nowa prezes, jak zapewnia, chce kontynuować linię poprzedników ale jest też otwarta na nowe pomysły. Przed świeżo wybranym zarządem teraz sporo pracy, związanej m.in. z przygotowaniem jubileuszu. Główne uroczystości rocznicowe będą trwały od 23 do 28 października.

- Chcemy zacząć we wtorek 23 października od spaceru podwodnego. Pod wodą szykujemy atrakcje dla osób, które odważą się z nami tam zejść. W środę - zgodnie z naszą tradycją - mamy zebranie. Chcemy oficjalnie, uroczyście zacząć obchody. Planujemy wykład, w którym będzie uczestniczyć 300-400 osób - zdradza Kamila Dobrońska.

To jednak nie koniec atrakcji. Kolejnego dnia płetwonurkowie zapraszają na plażę nad Jeziorem Kortowskim. Chcą pokazać, co można znaleźć pod wodą. Niestety, te znaleziska do przyjemnych nie należą.

- Ze względu na to, że odbywa się tutaj bardzo dużo imprez a studenci chętnie grillują, pod wodą można znaleźć bardzo przykre rzeczy, dużo śmieci. Staramy się jak możemy, aby co roku sprzątać jezioro we współpracy z Fundacją Żak. Jeżeli mogę prosić, zabierajmy śmieci do kosza, pozwólmy ludziom cieszyć się pływaniem w tym pięknym jeziorze – apeluje Kamila Dobrońska.

Głównym punktem obchodów 50-lecia Skorpeny będzie uroczysty bal, który odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym KORMORAN w Mierkach.

W skład nowego zarządu Akademickiego Klubu Płetwonurków Skorpena weszli: Kamila Dobrońska (prezes) oraz Patrycja Kostrzewa, Dawid Milinkiewicz, Rafał Piątek, Patryk Zacharowski (jako członkowie zarządu) Krzysztof Stalewski, który będzie szefem szkolenia.

Sprzątanie Jeziora Kortowskiego to tylko jedna ze spektakularnych akcji Skorpeny. Klub w trakcie roku akademickiego prowadzi akcję Studiujesz, za darmo nurkujesz, promującą wśród studentów nurkowanie. Zajęcia odbywające się na uniwersyteckiej pływalni są bezpłatne. Co roku wiosną klub organizuje też słynne skorpenowe spływy Łyną, ściągające do Olsztyna pasjonatów nurkowania z całego kraju i z zagranicy.

Źródło Radio UWM FM